Kimyasal Peeling ile Sivilce Tedavisi ve Cilt Bakımı

Bu yazı ne hakkında: kimyasal peeling yaptıranların yorumları,kimyasal peeling nedir, kimyasal peeling ücretleri, cilt bakımı akne tedavisi fiyatı kaç para?,Peeling yaptırma ücreti kaç para?, leke tedavisi,evde pelling yapmak,

Kimyasal Peeling Nedir?

Şu şekilde tanımlanmaktadır: Kimyasal peeeling yani kimyasal soyucular en sık leke, iz ve kırışıklık tedavisi gibi  kozmetik nedenler için uygulanır. Ayrıca yüzdeki sivilce izlerini hafifletmek ve sivilceyi tedavi etmek, kanser öncüsü lezyonları gidermek amacı için de kullanımı tercih edilmektedir.

Sivilce, rozase ve leke tedavisinde yardımcı bir tedavi yöntemidir. Kimyasal peeling deriye kimyasal solüsyon sürülerek, derinin üst tabakasını  soyup deriyi iyileştirme ve düzeltme amacı ile kullanılmaktadır.

Kimyasal Peeling Çeşitleri ve Sınıflandırılması


Kimyasal peeling, işlemin derinlik seviyesine göre; yüzeysel, orta ve derin olmak üzere sınıflandırılır. Bu sınıflandırma peeling yöntemini derinin hangi tabakasına kadar soyulma yaptığına göre yapılmaktadır. Günümüzde, yüzeysel ve orta derinlikteki uygulamalar daha sık yapılmaktadır. Derin peeling uygulamalarının yerine  lazer ile soyma ve dermabrasyon yöntemi daha çok tercih edilmektedir.

Yüzeyel  peelingler haftalık aralıklarla uygulanabilirken, orta  derecedeki peelingler 3-6 ay aralıkla uygulanabilir.

Bütün kimyasal peeling uygulamalarının  seyrek görülen belli riskleri vardır. Kimyasal peeling mutlaka uzman bir hekim tarafından uygulanmalıdır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !